יום חמישי, 11 בדצמבר 2014


INNOVATION /חדשנות היא המפתח הראשי והקריטי
להצלחה עסקית והישרדות עסקית כיום!

"לחדש או למות?" היא השאלה המרכזית בעידן העסקים  של היום.
מנהל חכם המודע לעובדה זו, מאמץ את החדשנות כדרך חיים עסקית וארגונית.

מהי בדיוק חדשנות/ INNOVATION?
חדשנות כיום היא כלי חיוני לכל עסק או ארגון בכל סדר גודל מאדם בודד ועד לקונצרן ענק. היא המפתח הראשי והקריטי להצלחה עסקית והישרדות עסקית!
באנגלית קיימות שתי מילים מאד דומות:  INNOVATION (חדשנות) ו   INVENTION(המצאה)
חדשנות/ INNOVATION אינה המצאה! החדשנות עושה שימוש חוזר ברכיבים או רעיונות קיימים על ידי שיחלופם בדרכים חדשניות. חדשנות היא תהליך של שיפור מתמשך באופן בו עסק מתפקד, כדי להבטיח אספקה מתמדת של תוצאות חדשות, שיפור מתמשך בביצועים,ב מכירות, בפרודוקטיביות, ייצור מוצרים חדשים או שווקים חדשים, שיפור ברווחים ובצמיחה.מטרת החדשנות היא למצוא התאמה טובה יותר בין העסק שלך, התהליכים המערכותהמוצרים והשירותים  שלך. חדשנות היא חלק מDNA של העסק /הארגון ומתפקידיו וחובותיו של כל מנהל. חדשנות נוגעת ומערבת את כולם בעסק.
ברוב המקרים,החדשנות ודרישות הצרכים שלה פשוטים יחסית הם פשוט דורשיםחשיבה אחרת! הם דורשיםלחשוב כמו business innovator.
business innovator לא מסתפק בסטטוס קוו ולא מפחד להפר אותו ולאתגר אותו. פיקאסו אמר: שכל מעשה של יצירה מתחיל במעשה של שבירה.
אינו מתמקד בלפתור את הקיים אלא בלייצר אחר טוב יותר שיחליף אותו.
יועץ רגיל בד"כ נותן פתרון אפשרי אחד לבעיה – ל  busuness innovator יש יותר מפתרון אפשרי אחד!
גילוי/ המצאה טומנת בחובה התבוננות על הדברים בדיוק כמו כולם אבל חושבים על כך אחרת.
business innovator הוא כזה שפשוט רואה את הרעיון בשנייה. business innovator יודע לקחת קיים ולייצר ממנו חדש על ידי הוספת ערך, קשרים חיצוניים, על ידי שימוש בחושים, שינוי פרופורציות. לפעמים על ידי גריעה ולפעמים דווקא הולך הפוך מהזרם. על ידי לקיחת הבלתי אפשרי והמורכב והפיכתו לפשוט ואפשרי.
כ business innovator  על ידי הסתכלות על העסק שלך מנקודת המבט שלי, בדרך החשיבה המיוחדת לי, בצורה שונה אני יכול לזהות את הזדמנויות ואתגרים בתוך ומסביב לעסק שלך ולמצוא ולייצר פתרונות, טכניקות ורעיונות לא קונבנציונליים.
 business innovatorהוא מוביל השינוי הראשי שיכול להסתכל על תהליך או עסק ולראות את הדרך הטובה ביותר, את השינוי הנכון ביותר כדי לספק את התוצאות הרווחיות המבוקשות .פתרון/רעיון חדשני הוא אחד שבד"כ לא עולה יותר אלא עולה פחות ועושה שימוש חדשני בקיים. פתרון שכזה מספק יותר שביעות רצון של לקוחות, וצופה את צרכי הארגון למחר. 
כל התהליכים העסקיים שלך, השירות או המוצרים שאתה מספק ללקוחות שלך,  אלה ישתפרו באמצעות חשיבה רעננה וחדשנית, על ידי מציאת דרך טובה יותר, חדשנית יותר מאשר הביצועים העסקיים של היום.
הסביבה העסקית של היום דורשת חדשנות ויצירתיות יותר מתמיד!


בלוגים נוספים:

איציק מידן
מומחה ללימוד שיטות חשיבה 
לפתרון בעיות יצירתי וייצור רעיונות חדשים
בדגש שימוש חוזר במשאבים קיימים בעסק

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה